folkmart.ua - інтернет-магазин українських сувенірів. Мережа магазинів українських сувенірів. Великий вибір вишиванок, виробів з петриківським розписом, глиняного посуду, рушників та інших сувенірів. Українські сувеніри та подарунки folkmart.ua Магазин Folkmart
вулиця Старосільська, 1Е 02125 Київ UA
Monday-Friday 9am-6pm 0-800-333-177 044-334-31-77
Рейтинг: 4.8 / 5 Відгуків: 266
UA
RU
00

Текстильні кухонні набори в мережі магазинів Folkmart™

Українські скатертини

"Стіл - Божий престол", - так говорили наші предки. І ставлення до столу було відповідним - поважним. А символом достатку в домі і показником культури вважалася скатертину. Але не просто якась, а обрус.

Обрус - маловідоме, але неймовірно автентичне для української культури назву скатертини. Це не щоденний атрибут домашнього побуту. Таку скатертину клали на стіл тільки в честь важливого торжества: на новосілля, при прийомі довгоочікуваних гостей, на сімейне свято, в різдвяну або новорічну ніч. Молода дружина, переступивши поріг свого нового будинку, повинна була відразу постелити скатертину і не прибирати її кілька днів. Даний атрибут вважався дуже дорогим і навіть міг передаватися з покоління в покоління. Вишуканий, до хрускоту накрохмалений обрус декорувався візерунками та орнаментами за допомогою традиційних технік вишивки: хрестиком або гладдю. Класичні тканини для скатертини в народному стилі: бавовна і льон. Але сьогодні до складу додають ще й синтетичну нитку, щоб виріб не так сильно мялось.

В інтернет-магазині скатертин folkmart ви можете купити скатертину на стіл, яка обов'язково стане прикрасою вашої кухні. Різноманітність орнаментів, відтінків і розмірів допоможе вам відшукати свій ідеальний аксесуар в українському стилі. Ми виконуємо доставку скатертин по всій Україні, включаючи Львів, Київ, Харків, Дніпро, Одесу, Запоріжжя, Миколаїв.