folkmart.ua - інтернет-магазин українських сувенірів. Мережа магазинів українських сувенірів. Великий вибір вишиванок, виробів з петриківським розписом, глиняного посуду, рушників та інших сувенірів. Українські сувеніри та подарунки folkmart.ua Магазин Folkmart
вулиця Старосільська, 1Е 02125 Київ UA
Monday-Friday 9am-6pm 0-800-333-177 044-334-31-77
Рейтинг: 4.8 / 5 Відгуків: 266
UA
RU
00

Українські вишиті рушники

Українські рушники

"Стелися, доле, рушниками", - співається в українській народній пісні. Від давніх часів і до наших днів рушник - невід'ємна частина життя українців. Він з нами і в радості, і в горі, з'єднує нині живуть з їх славними предками.

З рушником народжувалися, хрестилися, відправлялися в далеку дорогу, женилися й вмирали. Його використовували в народних обрядах і вірили, що він має магічну дію. Українські рушники служили захистом будинку від злих духів і його окрасою.

Важливу роль грав весільний рушник. Під час вінчання їм перев'язували руки молодим, бажаючи, таким чином, повного взаєморозуміння і щасливого життя разом. Вишитими рушниками стелили дорогу: перед входом до церкви, від воріт до дверей будинку, від порога до столу. Але найголовнішим був рушник, на якому батьки благословляли своїх дітей. Його берегли, як святиню, і передавали з покоління в покоління. Особливе значення мав і той рушник, на якому під час вінчання стояли молоді. Прийнято було класти під нього гроші і пшеницю - для достатку.

Сьогодні українські традиції повертаються, і все більше закоханих пар і сімей прагне привнести в свій будинок і в ключові події свого життя національні атрибути, такі як рушник. Купити його можна в будь-якому місті України: Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові. В інтернет-магазині традиційних сувенірів folkmart представлені обрядові та весільні рушники, які відрізняються високою художньою майстерністю. Складна і багата вишивка на класичному білому тлі - справжня данина народним традиціям!

Українські вишиті рушники

Рушники - частина української культури, етнічний символ країни. Великдень, весілля, народження дитини - багато свят за звичаєм вимагають наявності вишитого рушника. І навіть якщо ви часто печете булочки, вам не обійтися без цього обов'язкового атрибута української хати.

5 випадків, коли можуть знадобитися вишиті рушники

В інтернет-магазині folkmart.ua представлені українські рушники для кожного важливого події:

Українські вишиті рушники

Рушники на весілля

А чи знаєте ви, що на весілля вишивають 5 рушників: для вінчання, РАГСу, короваю, ікон, а також вишитий весільний рушник, який пов'язують на руки щасливій парі.

Весільний рушник для РАГСу і вінчання

Полотно для РАГСу декоровано квітковими орнаментами - оберегами від зла, - і візерунками, що символізують здоров'я, сімейне щастя і багатство. У центрі - пара птахів (наприклад, голубів або жайворонків) як уособлення закоханої пари. Також можуть бути вишиті перші літери імен майбутнього подружжя.

Якщо після РАГСу ви плануєте вінчання в церкві, знадобиться ще один рушник на весілля. Згідно зі звичаєм родичі кладуть під нього пшеницю і гроші - на щастя і достаток у домі.

Весільний рушник для пов'язування на руки

Союзний рушник - символ духовного єднання і взаємної прихильності закоханих. Він прикрашається рослинним орнаментом, а також іменами нареченої і нареченого.

Весільний рушник під коровай

Так званий "гостинна рушник" потрібен, щоб красиво піднести молодятам український коровай.

За традицією наречена повинна підготувати вишиті весільні рушники заздалегідь. Але всі ми знаємо, наскільки важким справою є організації весілля. Тому у нас діє послуга експрес-доставки по Києву.

Рушники великодні і не тільки

Рушник і хліб завжди йдуть в парі. Наші предки ставилися до хліба дуже шанобливо, а тому ніколи не клали його на "голий" стіл. Якщо ви хочете освятити паску і крашанки в церкві, використовуйте рушники на Великдень. Якщо кладете весільний коровай на святковий стіл, заздалегідь застеліть поверхню рушником. Якщо приготували кутю на Різдво, не забудьте накрити її так званим "Пшеничники". І навіть якщо ви просто готуєте здобу, купите рушник, щоб накривати їм ємність з тістом.

Рушники на ікони

Божнік, набожники, наобразнік - все це різні назви рушника на ікону. Його використовують на великі християнські свята - Великдень, Різдво, - а також на весілля і у Великий піст.

для похорону

Український рушник, який використовується під час похорону, вважається символом переходу людини в інший світ. Вишитим полотном прийнято накривати тіло небіжчика або закрита труна, а зверху класти хліб. Поширена традиція вивішувати рушник у вікні в знак жалоби, а також обв'язувати їм хрест. Зняти вишите полотно з хреста вважається гріхом. Виняток: коли тканина знищена вітром і дощем. На 40 днів рушник приносять до церкви, щоб пом'янути померлого.

Рушник в дорогу

Колись давним-давно існував звичай дарувати рушники в дорогу чумаків, військовим і всім, хто надовго залишав рідний дім. Сьогодні, коли українці захищають свою країну на сході, а багато громадян їдуть на заробітки, така традиція повертається. Ткані рушники в цьому випадку - побажання щасливої ​​дороги і швидкого повернення додому.

І ще одна важлива подія ...

Якщо у вашій родині планується поповнення, ви можете купити вишитий рушник для новонародженого. На гарне полотно зі спеціальним орнаментом кладуть щойно народжену дитину. Також на ньому несуть немовляти для хрещення (таку покупку здійснює майбутня хрещена мати) і накривають ним дитини в церкві під час обряду. З такого рушника прийнято шити першу сорочку малюкові, яку зберігають до весілля.

Ручна або фабрична вишивка?

У кожного виду є свої переваги:

Машинна вишивка. Виконується з використанням комп'ютерної програми: спочатку фахівець розробляє дизайн малюнка, а потім завдає готове зображення на тканину. Переваги технології: точність (похибки в процесі роботи виключені, стібок однакової ширини), ідентичність (однаковий візерунок по всьому полотну).
Ручна вишивка. Якість залежить від таланту і досвіду вишивальниці. Головна перевага: оригінальність. Рушники ручної роботи завжди виглядають неповторно.
Скористайтеся фільтром з лівого боку сторінки, щоб вибрати продукцію за необхідними параметрами. На сайті представлені вироби з різних тканин (акрил, бавовна, льон). Можна придбати як одну одиницю, так і набір.

Folkmart
Товари 1 — 30 (всього 76) 123 Показать всі
Товари 1 — 30 (всього 76) 123 Показать всі