Folkmart.ua - інтернет-магазин українських сувенірів. Сучасна мережа магазинів українських сувенірів. Великий вибір вишиванок, виробів з петриківським розписом, глиняного посуду, рушників та інших сувенірів Украинские сувениры и подарки folkmart.ua
улица Крещатик, 13/2 02660 Киев, Украина Ukraine
Рейтинг: 4.6 / 5 - Оценок: 4524
Monday-Friday 8am-7pm +380442275377 +380675275377 +380952745377 +380932975377
Петриківський розпис 1488
Вишиванки, одяг 352
екстильні вироби: рушники, скатертини, кухонне приладдя 452
Глиняний посуд 412
Матрьошки 257
Сувеніри 785
VIP та елітні подарунки 785
Корпоративні подарунки та сувеніри 153
  • Усі магазини
  • 3D тур по Хрещатик 13/2
UA
RU
  • +38 (044) 227-53-77
  • +38 (067) 527-53-77
  • +38 (095) 274-53-77
  • +38 (093) 297-53-77

Вишиванки в мережі магазинів Folkmart™

Вишиванки, національний одяг

Український національний одяг продовжує творити історію вітчизняної і світової моди. Старовинні вишивки отримують друге життя, а народні орнаменти прекрасно виглядають на футболках. Індивідуальність і творча свобода - ось, що робить етно стиль таким привабливим. Він глибокий, як українська душа, і природній, як сама природа.

Сучасний національний одяг - який він?

Національний одяг України - це яскраве культурне явище. В таких речах відображений художній смак народу і мальовнича природа нашої землі. Головні атрибути стилю: національні орнаменти, вишивка, легкі тканини. Кожна деталь - від візерунка до зав'язок на горловині - служить єдиній меті: отримати гарний і самобутній предмет гардероба. Особливу родзинку вишиванкам надають різноманітні орнаменти і неповторні колірні рішення, а також та любов, якою буквально просочений кожен стібок. В усі речі наші швачки і дизайнери вклали свою душу, тому ви отримуєте 100% український народний продукт.

Жіноча вишиванка підкреслює особливу красу українських дівчат. Вона може служити елементом ніжного романтичного образу або стати частиною привабливого наряду. Чоловіча вишиванка підкреслює силу і надійність свого володаря. Вона виглядає доречно не тільки на свята, а й у будні дні.

Давні мотиви вишиванок:

  • Геометричні: трикутники, ромби, хрести, кола, лінії, зигзаги.
  • Рослинні: калина, виноградна лоза, хміль, барвінок, листя дуба.
  • Анімалістичні: риби, коні, зайці, жаби, а також комахи та птахи.

В інтернет-магазині вишиванок folkmart.ua ви завжди зможете купити вишиванку, етно одяг. Також, в наших фірмових магазинах сувенірів і вишиванок в Києві представлений великий асортимент подарунків від українських виробників. Такі вироби викликають щирий захват і величезну повагу до культурної спадщини народу.

Головні символи в українських вишиванках

Вишиванки – це не просто трендовий одяг. Це, в першу чергу, сильний оберег, який здатний приносити щастя, здоров’я або оберігати від злих духів. Кожний елемент орнаменту має особливе магічне значення та сакральну силу.
Що означають символи на вишивках та які з них найкраще підходять для нас особисто? Спробуємо дати відповідь.
Існує ряд основних та найсильніших символів, що найчастіше вишиваються на сорочках.

Ромб

Вишиванка ромб

Вишиванка з символом ромбу

Ромб завжди пов`язують із плодючістю людини і землі. Основою розшифрування значення символу є чоловіче та жіноче начало. Він складається з двох трикутників. Ромб (із крапкою посередині) є символом засіяного поля, яке мало надзвичайно велике значення для наших предків, означало достаток і добробут.

Спіраль

Вишиванка спіраль

Вишивнака зі спіралью

Хвилясті лінії, або зигзаги пов`язують із водою. Фігура спіралі також означала плинність часу та циклічний рух сонячного диска. У спіралі наші предки бачили схематичне зображенням еволюцiї Всесвiту, його безкінечності. Навіть структура людського ДНК подібна до схеми цього орнаменту: адже у кожній клітині безперервно відбувається плин енергій життя.

Хрест

Вишиванка хрест

Вишиванка з мисволом хреста

Хрест символізує ідею центричності простору. Прямий хрест – це символ Сонця, Творця, чоловічого начала. Косий хрест – уособлення жіночого начала, Місяця. Накладання цих двох фігур дає подвійний хрест, або 8-променеву зірку – символ об`єднання двох начал. Відомо, що ще у дохристиянські часи хрест служив оберегом від злих духів. Перехрещення двох ліній символізувало зустріч Земного з Небесним. Хрест означає також гармонію чотирьох стихій: вогню, води, землі і повітря. Хрест у колі – астрологічний символ Землі.

Восьмипроменева зірка

Вишиванка зірка

Вишиванка з восьмипроминевою зіркою

Така зірка утворюється накладанням прямого хреста (символ чоловічого начала, Сонця) і косого хреста (символ жіночого начала, Місяця). Поєднання цих двох сутностей закономірно дає життя усьому, тому цей символ має назву Зірка Матері. Восьмикутна зірка – один із найпопулярніших геометричних мотивів в українській вишивці. 8 – невипадкове число. Біофізики кажуть, що саме така зірка – октаедрон – зображає модель побудови енергетичного поля довкола будь-якого живого організму.

Дерево життя.

Вишиванка дерево життя

Вишиванка з зображенням дерева життя

Дерево зображає: корінням – минуле, стовбуром – сучасне, кроною – майбутнє. В цьому символі водночас закладено істину єднання трьох світів та образ роду, продовження життя. Зустрічаються композиції, де мотив дерева замінює жіночий образ. Жінка із піднятими руками – це Велика Богиня або Праматір, яка є втіленням самого життя.

Калина.

Вишиванка калина

Вишиванка з калиною

Калина – символ вогняної трійці: Сонце, Місяць та зірки, символ українського роду. Назва походить від назви Сонця – Коло. Червоні гроно калини – це символ крові та безсмертного роду. Саме тому її часто зображали на весільних рушниках та жіночих вишиванках (бо жінка – хранителька роду, вона передає з покоління в покоління знання).

Ружа.

Вишиванка ружа

Вишиванка - ружа

Троянда, або Ружа – один із найпопулярніших візерунків на жіночих вишиванках. Квітка символізує Сонце. Зазвичай орнамент з ружами був у вигляді безперервної смуги повторюваних елементів, які символізували неперервність руху Сонця та постійне оновлення. Троянди, зібрані в геометричному візерунку і сполучені ланцюжками символізують порядок, що панує у Всесвіті, де троянди виконують роль зірок. А ще ця квітка є символом любові та милосердя. Цей орнамент був широковживаним в усіх регіонах України.

Дуб.

Вишиванка дуб

Вишиванка з зображенням дубу

Це священне дерево, яке уособлювало Перуна, бога блискавки та грому, чоловічої енергії, розвитку, життя. Тому парубки і молоді чоловіки завжди мали при собі чарівний оберег живильної сили свого роду.

Мак.

Вишиванка мак

Вишиванка з маком

Мак - пишність, оздоблення; символ Великої Матері (Діви Марії). З давніх-давен на Україні святили мак і ним обсівали людей і худобу, бо вірили, - що мак має чарівну силу, яка захищає від усякого зла.

Виноград.

Вишиванка виноград

Вишиванка з символм винограду

Виноград – оберіг сім’ї та родючості. Візерунки з виноградною лозою та гронами символізують щасливе сімейне життя, радість народження дитини. Цей візерунок був популярний на теренах всієї країни. Йог о зображали і на жіночих, і на чоловічих сорочках, і, звісно ж, на весільних та родинних рушниках.